Simcha

Názor autora stránek: Na muzice Simhy vás zaujme zvučný a dobře posazený hlas hlavní zpěvačky Gabriely Podžorské Je učitelkou zpěvu na místní ZUŠ, což je z jejího přednesu slyšet.

Klezmerová kapela Simcha vznikla na podzim roku 2007 v Ostravě. Gabriela, Krystyna a Lenka se poznaly v ženském vokálním sboru Adash, působícím při Ostravské univerzitě, který se věnoval interpretaci židovských písní. Všechny se rovněž staly členkami Adash Klezmer Ostrava, se kterým se v srpnu 2007 zúčastnily mistrovských kurzů židovské hudby KlezFest v Londýně na Jewish Music Institute. Z těchto hudebních seskupení se postupně vyčlenily a založily vlastní klezmerovou kapelu Simcha, jež se poprvé veřejně představila 6. února 2008 na absolventském koncertě Gabriely.

Simcha prošla několika personálními proměnami, než se vykrystalizovalo současné obsazení, ve kterém hraje od prosince 2008. Většina členů kapely se hudbě věnuje profesionálně, ať již v roli pedagoga, či aktivního hráče nejrůznějších hudebních seskupení. Přestože jejich hudební kořeny jsou poměrně pestré a sahají až k hudbě klasické, folku a folklóru, nakonec se spojily právě v hudbě židovské.

Slovo Simcha je hebrejského původu a znamená radost. Jak tedy již sám název kapely napovídá, jejím cílem je předat prostřednictvím klezmerové hudby svému publiku alespoň tolik radosti, jakou činí jejím interpretům.

Několik ukázek z jejich vystoupení Ostravě na Stodolní ulici si můžete poslechnout v našem klezmer radiu.

Web kapely www.simcha.cz

Simcha má také vlastní fan stránku na Facebooku.

Poslechněte si

  1. Ani Rotseh Simcha 5:18
  2. Bei Mir Bist Du Schoen Simcha 6:42
  3. Bulgar Simcha 5:23
  4. Tsigele Migele Simcha 2:27

Jaký máte na Simcha názor vy? Napište nám do komentářů… Také je nezapomeňte ohodnotit a hlasovat.


JEWISH E-SHOP NEW - 728 x 90

Napsat komentář 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Tvorba webových stránek: Webklient